دیوار پوشش سیمان پارت نخستین تولید کننده سمنت برد

تولیدات DP در حال حاضر بردهایی با سطح صاف در ابعاد استاندارد 2400*1200 میلیمتر و ضخامت های 4و 6و 8و 10 و 12 می باشند که بدون دستگاه پرس تولید می شوند که بر روی پالت های چوبی بر اساس ضخامت به تعداد مشخصی چیده می شوند.

کارخانه دیوار پوشش سیمان پارت به عنوان تولید کننده با تغییرات مواد در فرمولاسیون خود این توانایی را دارد که بردهای گوناگونی را تولید نماید که خصوصیات محصول نهایی همچون عایق گرما و صوت، مقاومت الكتریكی ، جذب آب ، انعطاف و مقاومت در برابر آتش با توجه به ویژگی آب و هوایی مناطق مختلف و محل استفاده آن متناسب با اقلیم ایران باشدکه در نهایت تمامی این بردها بر اساس استاندارد بین المللی  EN 12467 مورد ارزیابی قرار می گیرند.

 

Fiber Cement Board

 

موارد استفاده از فایبر سمنت برد

 

الف : پوشش های بیرونی ساختمان

  • نمای پوسته ایی ( Cladding ) : فایبرسمنت برد ها با چگالی 1300 تا 1700 کیلوگرم بر متر مکعب در فضای بیرونی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند . با توجه به مقاومت این محصول در برابر رطوبت ، آتش و شرایط جوی و همچنین با در نظر گرفتن شاخص های جذب صوت و انتقال حرارت ، این محصول می تواند جایگاه ویژه ایی در سیستم نما های خشک داشته باشد . با توجه به اینکه سطح نمای اجرا شده با این محصول بسیار صاف و عاری از هزگونه موج و ناهمواری است ، به عنوان سطح نهایی در نظر گرفته شده و با اجرای رنگ های مخصوص و حتی پوشش های PVC   و HPL  امکان ارئه نما های متنوع از لحاظ طیف رنگ و بافت  را دارا می باشد .
  • نمای پوششی سازه ای سبک :  در سازه هایی که ساختار کلی بنا به وسیله المانهای چوبی و یا پروفیل گالوانیزه سرد نورد (  LSF ) ساخته می شوند ، به دلیل ساختار سبک و خشک از مصالح بنایی برای پوشش نما و دیورا در آنها کمتر استفاده شده و پوشش قاب های فریم شده به وسیله انواع صفحات پیش ساخته سبک صورت می پذیرد . فایبرسمنت بردها به دلیل داشتن خواص مکانیکی و اقلیمی مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش های بیرونی این سیستم ساختمانی می باشند 
  • کاربرد های خاص : صفحات سیمانی الیاف دار به دلیل داشتن خواصی چون برش پذیری بسیار مناسب ، خم پذیری ، سوراخ شدن و .. میتواند در مصارف خاصی جهت براورده کردن خواست طراحان و معاران مورد استفاده قرار گیرد و در رقابت با مصالح مشابهی همانند چوب ، به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و حریق و شرایط جوی دارای مزایای بیشتری است .

 

ب : پوشش های داخلی  ساختمان

  • پوشش دیوارهای داخلی : فایبرسمنت برد ها با چگالی تا 1300 کیلوگرم بر متر مکعب در فضای داخلی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند . با توجه به مقاومت این محصول در برابر ضربه و خواص مکانیک مناسب ، می توان از آن  در دیوارها داخلی مکان های پر تردد و شلوغ  استفاده نمود  .
  • پوشش های دکوراتیو : با توجه به تنوع طرح و رنگ در محصولات DC می توان از آن به عنوان دیوارهای دکوراتیو و یا پوشش های نهایی ( بدون استفاده از رنگ ) در مکان های مسکونی و تجاری ، اداری استفاده نمود .
  • زیرسازی کاشی و سرامیک در سرویسهای بهداشتی ، استخرها و فضاهی بسیار مرطوب :

با توجه به مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت و همچنین چسبندگی بالا به ملاتهای ساختمانی و چسب های کاشی به سادگی می توان از آن به عنوان پوشش دیوارهای Drywall  در اینگونه فضا ها استفاده نمود .

 

سقف کاذب : در کلیه فضا های اداری ، تجاری ، مسکونی و همچنین  فضا های بسیار مرطوب مانند استخرها و فضاهایی که امکان تماس با رطوبت و یا بخار بالا وجود دارد می توان از این محصول به عنوان سقف کاذب به صورت تایل های 60 *60 و یا به صورت دکوراتیو استفاده نمود .

 

ج: دیوار نما

دیوار نما در واقع دیوار پیرامونی ساختمان است که از سمت بیرون وظایف نما را هم انجام می دهد و نیازی به اجرای نما به صورت جدا گانه بر روی آن نیست . و از سوی دیگر از سمت داخل نیز وظایف نازک کاری را بر عهده دارد و در واقع ترکیبی  بهینه از نما و سیستم Drywall  است . از خصوصیات این محصول امکان افزایش مقاومت در برابر صوت و حرارت با استفاده از انواع عایق ها در فضای ایجاد شده بین پوشش بیرونی و پوشش داخلی است . کاهش زمان ساخت با توجه به تجمیع موارد کاری و بیشتر شدن سطح مفید بنا و همچنین کاهش هزینه های سازه ، باتوجه به کاهش وزن بنا از دیگر مزایای این سیستم است .

 

د: کف کاذب

در فضا های اداری و تجاری و یا فرهنگی که نیاز به ایجاد کف کاذب جهت عبور تاسیسات و .. وجود دارد و همچنین در سازه های پیش ساخته و  LSF    از این محصول با ضخامت بالا می توان به عنوان پوشش کف استفاده کرد . لازم به ذکر است که فواصل تیر ها و زیر سازی کف در ساختمانهای پیش ساخته و LSF  باتوجه به کاربری و ضخامت و مقاومت فشاری فایبر سمنت برد طراحی گردد .

 

چ: پوشش های ضد حریق

به دلیل مقاومت بالای این محصول در مقابل حریق و همچنین ممانعت از گسترش شعله می توان از  این محصول مطابق جزئیات اجرایی تایید شده جهت پوشش سازه های فلزی استفاده نمود .

 Fiber Cement Boards Fiber Cement Boards Fiber Cement Boards Fiber Cement Boards


  • homeدیوار پوشش سیمان پارت
  • phone02188062725 /02188062724 / 02195119600
  • mailinfo@divarpoosh.com
  • mapتهران، خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی شمالی ، میدان شیخ بهایی ، برج صدف ،طبقه 9 ، واحد 93