شرکت دیوار پوشش سیمان پارت به عنوان نخستین و تنها تولید کننده ورق های سیمانی الیافی فایبر سمنت برد  (Fiber Cement Board) در ایران موفق به دریافت گواهی نامه فنی گرید A از مرکز تحقیقات راه  ، مسکن و شهرسازی گردید .

این گواهی حاکی از سطح بالای استاندارد مواد اولیه در تولید صفحات فایر سمنت برد  شرکت دیوار پوشش سیمان پارت می باشد که متضمن استاندارد بالا ، فاقد آزبست بودن ، مقاومت بالا در برابر رطوبت ، مقاومت بالا در مقابل خوردگی حشرات ، مقاومت بالادر مقابل ضربه و عوامل مکانیکی می باشد .

کاربرد هر چه فراگیر تر این محصول جدید در صنعت ساخت و ساز کشور موجب مدیریت بهتر انرژی ، کاهش هزینه های ساخت و ساز و استاندارد شدن این صنعت در ایران می گردد.

گواهی نامه فنی

 

جهت دانلود گزارش فنی مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی کیلیک کنید

موارد استفاده از فایبر سمنت برد

 

الف : پوشش های بیرونی ساختمان

  • نمای پوسته ایی ( Cladding ) : فایبرسمنت برد ها با چگالی 1300 تا 1700 کیلوگرم بر متر مکعب در فضای بیرونی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند . با توجه به مقاومت این محصول در برابر رطوبت ، آتش و شرایط جوی و همچنین با در نظر گرفتن شاخص های جذب صوت و انتقال حرارت ، این محصول می تواند جایگاه ویژه ایی در سیستم نما های خشک داشته باشد . با توجه به اینکه سطح نمای اجرا شده با این محصول بسیار صاف و عاری از هزگونه موج و ناهمواری است ، به عنوان سطح نهایی در نظر گرفته شده و با اجرای رنگ های مخصوص و حتی پوشش های PVC   و HPL  امکان ارئه نما های متنوع از لحاظ طیف رنگ و بافت  را دارا می باشد .
  • نمای پوششی سازه ای سبک :  در سازه هایی که ساختار کلی بنا به وسیله المانهای چوبی و یا پروفیل گالوانیزه سرد نورد (  LSF ) ساخته می شوند ، به دلیل ساختار سبک و خشک از مصالح بنایی برای پوشش نما و دیورا در آنها کمتر استفاده شده و پوشش قاب های فریم شده به وسیله انواع صفحات پیش ساخته سبک صورت می پذیرد . فایبرسمنت بردها به دلیل داشتن خواص مکانیکی و اقلیمی مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش های بیرونی این سیستم ساختمانی می باشند 
  • کاربرد های خاص : صفحات سیمانی الیاف دار به دلیل داشتن خواصی چون برش پذیری بسیار مناسب ، خم پذیری ، سوراخ شدن و .. میتواند در مصارف خاصی جهت براورده کردن خواست طراحان و معاران مورد استفاده قرار گیرد و در رقابت با مصالح مشابهی همانند چوب ، به دلیل مقاومت در برابر رطوبت و حریق و شرایط جوی دارای مزایای بیشتری است .

 

ب : پوشش های داخلی  ساختمان

  • پوشش دیوارهای داخلی : فایبرسمنت برد ها با چگالی تا 1300 کیلوگرم بر متر مکعب در فضای داخلی ساختمان و به عنوان پوشش استفاده می شوند . با توجه به مقاومت این محصول در برابر ضربه و خواص مکانیک مناسب ، می توان از آن  در دیوارها داخلی مکان های پر تردد و شلوغ  استفاده نمود  .
  • پوشش های دکوراتیو : با توجه به تنوع طرح و رنگ در محصولات DC می توان از آن به عنوان دیوارهای دکوراتیو و یا پوشش های نهایی ( بدون استفاده از رنگ ) در مکان های مسکونی و تجاری ، اداری استفاده نمود .
  • زیرسازی کاشی و سرامیک در سرویسهای بهداشتی ، استخرها و فضاهی بسیار مرطوب :

با توجه به مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت و همچنین چسبندگی بالا به ملاتهای ساختمانی و چسب های کاشی به سادگی می توان از آن به عنوان پوشش دیوارهای Drywall  در اینگونه فضا ها استفاده نمود .

 

سقف کاذب : در کلیه فضا های اداری ، تجاری ، مسکونی و همچنین  فضا های بسیار مرطوب مانند استخرها و فضاهایی که امکان تماس با رطوبت و یا بخار بالا وجود دارد می توان از این محصول به عنوان سقف کاذب به صورت تایل های 60 *60 و یا به صورت دکوراتیو استفاده نمود .

 

ج: دیوار نما

دیوار نما در واقع دیوار پیرامونی ساختمان است که از سمت بیرون وظایف نما را هم انجام می دهد و نیازی به اجرای نما به صورت جدا گانه بر روی آن نیست . و از سوی دیگر از سمت داخل نیز وظایف نازک کاری را بر عهده دارد و در واقع ترکیبی  بهینه از نما و سیستم Drywall  است . از خصوصیات این محصول امکان افزایش مقاومت در برابر صوت و حرارت با استفاده از انواع عایق ها در فضای ایجاد شده بین پوشش بیرونی و پوشش داخلی است . کاهش زمان ساخت با توجه به تجمیع موارد کاری و بیشتر شدن سطح مفید بنا و همچنین کاهش هزینه های سازه ، باتوجه به کاهش وزن بنا از دیگر مزایای این سیستم است .

 

د: کف کاذب

در فضا های اداری و تجاری و یا فرهنگی که نیاز به ایجاد کف کاذب جهت عبور تاسیسات و .. وجود دارد و همچنین در سازه های پیش ساخته و  LSF    از این محصول با ضخامت بالا می توان به عنوان پوشش کف استفاده کرد . لازم به ذکر است که فواصل تیر ها و زیر سازی کف در ساختمانهای پیش ساخته و LSF  باتوجه به کاربری و ضخامت و مقاومت فشاری فایبر سمنت برد طراحی گردد .

 

چ: پوشش های ضد حریق

به دلیل مقاومت بالای این محصول در مقابل حریق و همچنین ممانعت از گسترش شعله می توان از  این محصول مطابق جزئیات اجرایی تایید شده جهت پوشش سازه های فلزی استفاده نمود .

 Fiber Cement Boards Fiber Cement Boards Fiber Cement Boards Fiber Cement Boards


  • homeدیوار پوشش سیمان پارت
  • phone02188062725 /02188062724 / 02195119600
  • mailinfo@divarpoosh.com
  • mapتهران، خیابان ملاصدرا ، خیابان شیخ بهایی شمالی ، میدان شیخ بهایی ، برج صدف ،طبقه 9 ، واحد 93